تاریخ امروزیکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
کمپانی ولوو

ناگفته هایی در مورد شرکت ولوو سوئد

ولوو شاید نامی باشد که همه ما را به یاد خودروهای سنگین شامل اتوبوس و کامیون می‌اندازد. این شرکت سوئدی که در سال ۱۹۲۴ و به عنوان زیرمجموعه گروه SKF تاسیس شد، در سال ۱۹۹۹ وارد بازار تولید خودروی سنگین شد و در سال ۱۹۳۵ به عنوان یکی از شرکت مهم در این زمینه شناخته شد. در این پست قصد داریم شما را با شرکت Volvo بیشتر آشنا کنیم. این شرکت که امروزه به عنوان یک شرکت تولید خودروی سنگین و سبک به شمار می‌رود، توسط کمپانی هایی مانند جیلی چین و همچنین مستقل در حال فعالیت است. این شرکت در طول بازه های زمانی دچار بحران ها و اوج های بسیار زیادی قرار گرفته است و قصد داریم در این مقاله شما را بیشتر با این شرکت، محصولات و فعالیت ها آشنا خواهیم کرد.

ولوو و تولید خودروی سنگین

تولید خودروی سنگین مهم ترین بخش تولیدات ماشین ولوو را تشکیل می‌دهد و کسانی که علاقمند به این دسته از خودروها هستند، حتما در میان مدل های تولیدی خودروی سنگین این شرکت چند مدل مورد علاقه دارند. بازار خودروی سنگین ایران نیز تحت تاثیر سلطه این شرکت در بازار خودروی سنگین قرار گرفته است. تولیدات محصولات این شرکت برای بازار سنگین در دو بخش کامیون و اتوبوس انجام می‌شود.

کامیون های ولوو
• تولیدات کامیون ولوو : کامیون و کشنده را می‌توان دو نمونه از مهم ترین محصولات این شرکت دانست. به طور کلی ولوو سعی کرده است تا محصولاتی با بیشترین کارایی را در بازار ماشین سنگین باری در بازار عرضه کند. از مهم ترین پرچمداران این شرکت در محصولات باری مدل FH و NL اشاره کرد که بیشتر مدل های FH در ایران طرفدار دارند. قیمت ولوو برای این سری از تولیدات بر اساس نوع امکانات به کار برده شده در تولید تعیین می‌شود.

• تولیدات اتوبوس ولوو : ولوو علاوه بر کامیون و کشنده، در زمینه تولید خودروی حمل و نقل جاده ای نیز فعالیت دارد. جدیدترین محصول این شرکت در بخش اتوبوس، سری B این شرکت به شمار می‌رود و بسیاری از ما تا به حال تجربه استفاده از محصولات این شرکت را برای حمل و نقل جاده ای داشته ایم. البته این شرکت در سال‌های گذشته وارد بازار اتوبوس درون شهری برقی نیز شده است و محصولات آن در کشور سوئد و سایر کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته است. قیمت ولوو برای اتوبوس‌ها نسبت به نوع موتور، بدنه و امکانات تعیین می‌شود.

• کامیون معدن : یکی از مهم ترین محصولات شرکت ولوو را می‌توان محصولات معدن این شرکت دانست. این سری از کامیون ها در شرایط خاص کار می‌کنند و می‌توانند در شرایط جوی و نامساعد سطحی حرکت کنند. ایمنی بالای کامیون معدن ولوو سبب شده است تا بسیاری از کشورها از محصولات این شرکت استفاده کنند. تمامی محصولات شرکت ولوو در بخش خودروی سنگین بر اساس استانداردهای امنیتی، جاده ای و محیط زیستی ساخته می‌شوند و از این روی می‌توان گفت که این شرکت توانسته است با رعایت اصول ساخت، درصد بالایی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

ولوو و ورود به بازار خودروی سبکخودروی XC90 کمپانی ولوو

همانطور که گفته شد ولوو توانسته است تا در بازار خودروی سنگین به عنوان یک پایه به شمار رود و در کنار سایر شرکت های رقیب، محصولاتی با تنوع و محبوبیت بالایی را در بازار عرضه نماید. اما این شرکت از سال ۱۹۹۹ وارد بازار خودروی سبک شد و این محصولات را به عنوان یکی از زیر مجموعه های خود در بازار عرضه کرد. این زیر مجموعه شرکت SKF، اکنون سهام تولید خودروی سبک خود را به شرکت جیلی از کشور چین واگذار کرده است. از مهم ترین محصولات ولوو در بازار خودروهای سبک می‌توان به XC90 اشاره کرد. این شاهکار ولوو در طول ۱۹ سال تولید بدون حتی یک تصادف منجر به فوت سرنشینان یکی از بهترین محصولات موجود در بازار خودروهای شاسی بلند به شمار می‌رود. خودروهای سدان و شاسی بلند این شرکت در بازار ایران نیز تا حدی شناخته شده هستند ولی کمتر از سایر برندهای وارداتی مورد توجه قرار گرفته است.

کمربند ایمنی، خدمات رایگان ولوو
کمربند ایمنی، فناوری ابداع شده توسط ولوو

طرح تولید کمربند ایمنی برای امنیت سرنشینان توسط شرکت ولوو اجرایی شد. این شرکت با الهام از طرح هایی که به صورت نظریه ثبت شده بودند، کمربند ایمنی استاندارد را در بازار عرضه کرد. این فناوری که به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید توسط دنیا مورد استقبال قرار گرفت و جالب است بدانید که این تکنولوژی توسط ولوو به صورت رایگان در اختیار سایر شرکت های تولید کننده قرار گرفت. هدف از رایگان کردن این طرح، ضرورت تامین امنیت برای سرنشینان خودرو به شمار رفت که در نوع خود نشان دهنده اهمیت دادن این شرکت به اهداف انسان دوستانه به شمار می‌رود.

نتیجه گیری

ولوو شرکتی پیشگام در زمینه تولید خودروی سنگین و سبک به شمار می‌رود و امروزه به یکی از برترین کمپانی های دنیا در این زمینه تبدیل شده است. در این مقاله سعی کردیم شما را با ولوو، قیمت ولوو و ماشین ولوو بیشتر آشنا کنیم. شرکت ماشین ولوو محصولاتی با سطح ایمنی و کیفی بسیار بالایی را تولید کرده و در بازار عرضه می‌کند. قیمت ولوو در ایران بر اساس نوع مدل، سال ساخت و غیره تعیین شده و یکی از پر طرفدار ترین برندهای مورد استفاده در ایران به شمار می‌رود.

خوانندگان این مطلب، مطالب زیر را هم خوانده‌اند:
تاریخچه کامل شرکت فورد
معرفی هیجان انگیزترین و جدیدترین مدل فورد ۲۰۱۹
معرفی جدیدترین بنزهای ۲۰۱۹

مطالب این وب سایت توسط آژانس تخصصی فرامحتوا تهیه و تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *