تاریخ امروزیکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
تعیین قیمت خودرو کارکرده

خودرو کارکرده چگونه قیمت‌گذاری می‌شود؟

در سال‌های اخیر، قیمت خودرو به شدت افزایش یافته است. از طرفی به علت تحریم‌های شدیدی که بر کشور ما تحمیل شده است، اکثر خودروسازان خارجی اقدام به فروش خودروهای خود و همکاری با ایران در این زمینه نمی‌کنند. از این رو تعداد خودروهای خارجی نیز کاهش یافته است و خودروهای مونتاژ داخل نیز به مراتب محدود شده‌اند. افزایش قیمت و کم شدن خودروهای با کیفیت در بازار خودروهای صفر، سبب شده است تا اکثر افراد به سمت خودروهای کارکرده گرایش پیدا کنند و بازار خرید این خودروها به مراتب بیشتر از گذشته شود؛ اما مسئله‌ای که این بین وجود دارد، تعیین قیمت خودروی کارکرده است که باید با دقت و حساسیت بالایی صورت گیرد. در این مقاله بر آنیم که در این زمینه به شما کمک کنیم.

تعیین قیمت خودروی کارکرده

برای قیمت‌گذاری خودروی کارکرده، بهتر است ابتدا عواملی را بدانید که بر روی قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد. هنگام کارشناسی خودرو عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شود و در نهایت با جمع‌بندی و ارزش‌گذاری روی این عوامل، قیمت خودرو تعیین می‌شود. این پروسه باید با حساسیت بالا صورت گیرد تا خدای نکرده فرد دچار زیان مالی نشود. ممکن است یک تفسیر اشتباه از عملکرد خودرو، قیمت آن را یک یا دو میلیون بالا و پایین کند و بدین صورت خریدار یا مشتری از نظر مالی ضرر کند. عواملی که در این مواقع مورد توجه قرار می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

قیمت پایه خودرو صفر و قیمت ماشین کارکرده

اولین عاملی که هنگام خرید ماشین دست دوم به آن توجه می‌شود، قیمت خودروی صفر در بازار است. قطعاً این عامل بسیار مهم است و یک ارزش‌گذاری اولیه را برای خودرو تعیین می‌کند. طبیعتاً، قیمت خودروی کارکرده، نسبت به قیمت خودروی صفر کمتر است و میزان کاهش قیمت به عوامل دیگر نیز بستگی دارد. از این رو ابتدا یک معیار برای بررسی‌های اولیه در نظر گرفته می‌شد که این معیار، قیمت خودروی صفر در بازار است و باید از قیمت روز خودروی خود اطلاع داشته باشید.

کارکرد خودرو و تأثیر آن بر قیمت ماشین کارکرده

میزان کارکرد خودرو از دیگر معیارهای مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود. قطعاً هر چه کارکرد خودرو بیشتر باشد، استهلاک آن نیز بیشتر است و عمر قطعات آن کوتاه‌تر خواهد بود. این مسئله به صورت مستقیم روی قیمت خودرو اثر می‌گذارد. البته باید دقت داشته باشید که زمان استفاده از خودرو مد نظر نیست؛ بلکه آن چه در این مواقع مورد بررسی قرار می‌گیرد، میزان مسافت طی شده است که بر اساس کیلومتر شمار خودرو تعیین می‌شود.

سالهاست که افراد سودجو برای افزایش قیمت خودرو، اقدام به تغییر مسافت طی شده می‌کنند و خودرو را با قیمت گران‌تری به مشتری می‌فروشند. از سمت دیگر، هنگام قیمت‌گذاری تخصصی ماشین، باید از کارشناس خودرو ماهر کمک گرفت تا بر اساس معیارهای دیگری، میزان مسافت طی شده را تعیین کند و اجازه ندهد کلاه سرتان برود.

مدل خودرو و محبوبیت آن در بازار خرید ماشین دست دوم

از دیگر عواملی که بر روی افت قیمت خودرو کارکرده تأثیرگذار است، میزان محبوبیت آن در بازار خودروهای کارکرده است. ممکن است برخی خودروها بعد از استفاده سریع‌تر مستهلک شوند و این امر سبب ایجاد مشکلاتی مانند افت کیفیت سریع‌تر و کاهش قیمت بیشتر شود. از این رو برخی خودروها هر چند قیمت اولیه بالایی داشته باشند ولی سریع‌تر افت قیمت پیدا می‌کنند؛ اما برخی از خودروهای کارکرده افت کیفیت کمتری دارند و محبوبیت بیشتری در بازار خودرو نشان می‌دهند.

علاوه بر این عواملی مانند اخبار و تبلیغات نیز ممکن است بر روی محبوبیت خودرو تأثیر بگذارد و قیمت آن را ثابت‌تر نگه دارد.

کارشناسی خودرو از نظر وضعیت فنی

از دیگر عواملی که روی خودرو تأثیرگذار است و اهمیت زیادی هم دارد، وضعیت فنی خودرو است. معمولاً هر کسی بخواهد ماشین دست دوم خریداری کند، ابتدا کمی با آن رانندگی می‌کند تا وضعیت فنی آن را تا حدودی مورد ارزیابی قرار دهد. هر چند میزان مسافت طی شده روی وضعیت فنی تأثیرگذار است ولی با این حال، مالک قبلی و نحوه رانندگی و مراقبت او از خودرو در این عامل بسیار تأثیرگذار است.

ممکن است افرادی با طی مسافت کم، از نظر فنی خودروی خود را بسیار مستهلک کرده باشند و بالعکس. کارشناسی خودرو از تمام بخش‌های فنی باید انجام گیرد و فرد ماهری روی آن نظارت داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است پس از خرید خودرو، دائم هزینه‌های جانبی مانند تعمیرات و تعویض قطعات را بپردازید.

ممکن است سوار خودرو شوید و با آن دور بزنید؛ اما تصور کنید از نظر فنی بسیار سالم است و مشکلاتی مانند لرزش و صدای موتور را متوجه نشوید. با این حال باید قبل از خرید ماشین، آن را به یک کارشناس خبره نشان دهید تا مسائلی مانند سلامت موتور را مورد بررسی قرار دهد. قیمت خودرو کارکرده در صورت کوچک‌ترین نقص در عملکرد موتور می‌تواند به مقدار زیادی کاهش پیدا کند.

بدنه و رنگ خودرو هنگام خرید ماشین کارکرده

یکی از بخش‌هایی که مشتریان خودروی کارکرده بیشتر به آن توجه دارند، بدنه و رنگ خودرو است. ولی با این حال ممکن است تشخیص ضربه دیدن بدنه و رنگ آن چندان هم کار راحتی نباشد. برخی از صافکارها و نقاشان خودرو آن‌قدر کار خود را ماهرانه انجام می‌دهند که فقط کارشناسان خودرو می‌توانند رنگ شدن یا ضربه دیدن بدنه را تشخیص دهند.

علاوه بر این ممکن است قسمتی از خودرو قطعه فابریک نداشته باشد و پس از تصادف تعویض شده باشد. تشخیص این مسئله نیز کار کارشناس حرفه‌ای و خبره‌ای است که می‌تواند قطعات فابریک را به خوبی تشخیص دهد.

تصادفی بودن خودرو یکی از عوامل مهمی است که بر قیمت خودرو کارکرده تأثیر زیادی دارد. این عامل نیز توسط کارشناس خبره قابل تشخیص است و می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین عواملی است که در قیمت‌گذاری خودرو باید به آن توجه شود.

علاوه بر این لاستیک‌های خودرو به خصوص در گرانی‌های امروز ممکن است در آینده هزینه بالایی روی دوشتان بگذارد. بسته به نوع خودرو، تعویض لاستیک هزینه‌های متفاوتی دارد. از این رو کارشناس خودرو باید این بخش را هم مورد ارزیابی قرار دهد. مهم‌تر از این، می‌توان میزان کارکرد خودرو را تا حدودی بر اساس وضعیت لاستیک‌ها تشخیص داد. برای این منظور باید ماندگاری هر لاستیک مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که تعویض شده است، این عامل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

سایت تعیین قیمت کارشناسی خودرو

برای قیمت‌گذاری تخصصی ماشین می‌توانید از سایت تعیین قیمت کارشناسی خودرو بهره ببرید. کارشناسی هنگام خرید ماشین دست دوم، بر هیچ کسی پوشیده نیست. روش‌های کارشناسی نیز نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته است و از بررسی انسانی بیشتر به سمت بررسی سیستم‌های جدید و دقیق انجام می‌گیرد.

سایت تعیین قیمت کارشناسی خودرو، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با اطمینان خاطر، اقدام به خرید ماشین دست دوم کنید. قیمت خودرو کارکرده توسط این سایت‌ها به راحتی و دقیق تعیین می‌شود.

سایت ماشینچی از سایت‌های معتبری است که در این زمینه فعالیت می‌کند و افراد زیادی روزانه برای قیمت‌گذاری تخصصی ماشین به این مرکز مراجعه می‌کنند.

برای تعیین قیمت خودرو کارکرده و دریافت برگه سلامت از این مرکز، ابتدا باید وارد سایت ماشینچی شوید و درخواست کارشناسی ثبت کنید. سپس زمان مناسب برای مراجعه حضوری به شما اعلام می‌شود. با مراجعه در زمان تعیین شده، خودرو توسط سیستم‌های کاملاً به روز و استاندارد چک می‌شود و می‌توانید قیمت‌گذاری مناسبی برای خودرو داشته باشید یا برگ سلامت خودرو را دریافت کنید.

در مرکز کارشناسی ماشینچی، تست و آنالیزهای مختلفی بر روی خودرو انجام می‌گیرد و تمام قطعات و سیستم‌ها بررسی می‌شوند. عیب‌یابی مکانیزه خودرو توسط این سیستم‌ها به طور کامل انجام می‌گیرد و در یک گزارش نتیجه بررسی قطعات مکانیکی خودرو بیان می‌شود.

علاوه بر این تکنولوژی‌های تشخیص رنگ با تابش نور و زاویه شکست مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد. اطلاعات به دست آمده از این بررسی با کد رنگ خودروی اصلی که توسط کارخانه اعلام می‌شود، مقایسه می‌گردد و از این طریق رنگ خوردگی بدنه در صورت وجود مشخص می‌شود. همچنین قطعات تعویضی و غیر فابریک که بر روی بخش‌های مختلف بدنه ممکن است وجود داشته باشند به کمک یک کارشناس خبره مشخص می‌شوند.

در نهایت یک گزارش کامل از متخصصان کارشناسی خودرو در مرکز ماشینچی دریافت می‌کنید و در صورتی که خودرو استانداردهای لازم را داشته باشد، گواهی سلامت خودرو تحت پوشش بیمه برای خودرو صادر می‌شود.

قیمت خودرو کارکرده باید با توجه به عوامل مختلفی تعیین شود و این عوامل باید با حساسیت بالا مورد بررسی قرار گیرد. از این رو می‌توانید از مراکز معتبر و کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید تا هنگام خرید ماشین دست دوم، دغدغه‌هایی مانند غیر فابریک بودن قطعات یا رنگ شدن بدنه و غیره را نداشته باشید. همچنین خودرو را با قیمتی واقعی خریداری کنید.

مطالب این وب سایت توسط آژانس تخصصی فرامحتوا تهیه و تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *