تاریخ امروزیکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
شیفتر گیربکس

همه چیز درباره شیفتر گیربکس خودرو اتوماتیک

در گذشته سیستم دنده‌های خودرو تنها به دستی و دنده اتوماتیک تقسیم می‌شد. یعنی یا خودرها دارای گیربکس اتوماتیک بودند و تمامی تعویض دنده‌ها به صورت خودکار انجام می‌شد، یا راننده باید تمامی دنده‌ها را به صورت دستی تعویض می‌کرد. اما امروزه این روال تغییر کرده و شاهد حضور گیربکس‌های ترکیبی هستیم که راننده می‌تواند برای شرایط مخلتف رانندگی، از دنده اتوماتیک یا دنده دستی استفاده کند. چنین گیربکس‌های جدیدی، دارای شیفتر گیربکس یا همان شیفتر دنده هستند. شیفترهای دنده همان دو اهرمی هستند که پیشت فرمان معمولا قرار دارند و روی آنها علامت مثبت و منفی قرار داده شده است. این نوع شیفترها تفاوت زیادی با دست دنده‌های قدیمی دارد که شما برای تعویض آنها باید کلاچ می‌گرفتید و با دست اهرم آن را جا به جا می‌کردید. این شیفترها می‌توانند دنده را تنها را فشردن یک کلید، کم یا زیاد کنند. به همین خاطر تفاوت بسیار زیادی در کیفیت رانندگی شما ایجاد خواهند کرد. اما مساله اینجاست که اگر خودرو ما اتوماتیک است، چه نیازی به تعویض دستی دنده وجود دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را به صورت کامل با شیفتر گیربکس و نحوه کاربرد آن آشنا کنیم.

مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید:

چه عواملی باعث خراب شدن جعبه دنده خودرو می‌شوند؟ | کارشناسی گیربکس

گیربکس اتوماتیک با شیفتر دنده چطور عمل می‌کند؟

استفاده از شیفتر گیربکس

در حقیقت زمانی که یک خودرو دنده اتوماتیک به شیفتر گیربکس مجهز باشد، یعنی شما می‌توانید در هر لحظه که مایل هستید، خودرو را از حالت عملکرد اتوماتیک خارج کرده و به صورت دستی دنده را کنترل کنید. در خودروهای اتوماتیک، تعویض دنده بر اساس یک الگوریتم تعیین شده انجام می‌شود و از همان لحظه‌ای که راننده دنده را در حالت D یعنی درایو قرار می‌دهد، دیگر نیازی به تعویض دنده نخواهد داشت. اما مهم‌ترین ضعف خودروهای گیربکس اتوماتیک، استهلاک بالای آنها است. زیرا در همه لحظات گیربکس درگیر بوده و این مساله باعث درگیر بودن گیربکس می‌شود. مخصوصا در سراشیبی‌های شدید یا حین رانندگی در ترافیک‌های سنگین یا پشت چراغ‌های راهنمایی، برای اینکه جلوی حرکت خودرو خود را بگیرید، باید پای خود را روی ترمز قرار دهید. این مساله باعث افزایش استهلاک لنت ترمز شما نیز می‌شود.

شاید با خودتان بگویید که در ترافیک یا مخصوص پشت ترافیک می‌توان خودرو را به حالت خلاص یا همان N در آورد و پای خود را از ترمز برداشت. اما حین حرکت در ترافیک‌های نیمه روان، امکان این کار وجود ندارد. مخصوصا زمانی که در یک سراشیبی طولانی حرکت می‌کنید، اصلا امکان قرار دادن خودرو در حالت خلاص وجود ندارد. به همین خاطر فشار زیادی به گیربکس و سیستم ترمز خودرو وارد می‌شود. برای جلوگیری از این استهلاک بالا و آسیب رسیدن به خودرو، شرکت‌های خودروسازی، شیفترهایی برای تعویض دنده به صورت دستی قرار داده‌اند. این یعنی هر زمان که شما احساس کنید به ایمنی و کنترل بیشتری نیاز دارید، می‌توانید سیستم تعویض دنده خودرو را به حالت دستی در آورده و از راحتی و آرامش آن لذت ببرید. اما متاسفانه بسیاری از افراد در مورد عملکرد این نوع دنده هیچ اطلاعی ندارند و از این امکان جذاب، بی بهره هستند. به همین خاطر قصد داریم تا شما را با نحوه تعویض دنده با شیفتر آشنا کنیم.

چطور باید از شیفتر گیربکس استفاده کرد؟

کار با شیفتر گیربکس بسیار ساده است. شما می‌توانید در هر لحظه که مایل هستید، دنده خودرو خودتان را روی حرف M که مخفف Manual هست قرار دهید و خودتان کم و زیاد کردن دنده را به عهده بگیرید. برای این کار لازم نیست تا ترمز بگیرید و فقط تنها باید دنده را روی علامت M بگذارید. شیفتر گیربکس در خودروهای مختلف، در قسمت‌های متفاوتی قرار دارند. شیفتر برخی از خودروها روی فرمان قرار دارد و برخی دیگر آن را پشت فرمان به شکل دو اهرم در سمت چپ و راست تعبیه کرده‌اند. اما برخی از گیربکس‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که شما باید با خود دسته دنده، به حالت جوی استیک کار کنید و دنده را کم زیاد کنید. اما مساله اصلی اینجاست که برای تعویض دنده نیازی به کلاچ گرفتن مثل خودروهای دستی معمولی نیست و تمامی عملیات به صورت برقی و خودکار انجام می‌شود. اما این را باید بدانید که برای افزایش و کاهش دنده، باید به صورت ترتیبی عمل کنید. یعنی از یک به دو و از دو به سه می‌روید و معکوس کشیدن هم به همین صورت انجام می‌شود. به همین خاطر باید دنده‌ها را یکی یکی تعویض کنید. اما مساله اصلی اینجاست که در بیشتر مواقع، حین پایین آمدن از شیب‌های طولانی مثل شیب‌های کوهستانی باید از دنده دستی و شیفتر دنده استفاده کرد و معمولا در این حین بیشتر از دنده دو استفاده می‌کنند.

با این کار در درجه اول با در دست گرفتن کنترل خودرو، امنیت شما بیشتر می‌‌شود و در درجه دوم فشار کمتری به خودرو شما وارد خواهد شد. با وجود اینکه در این مقاله به تمامی جوانب استفاده از شیفتر اشاره کردیم، اما بهتر است با توجه به تفاوت‌هایی که کارخانه‌های خودروسازی ایجاد می‌کنند، حتما دفترچه راهنمای خودرو خود را مطالعه کنید تا دچار مشکلات متعدد نشوید

منبع: 

https://vocal.media/wheel/how-to-change-gears-in-an-automatic-car

اشتراک‌گذاری

مطالب این وب سایت توسط آژانس تخصصی فرامحتوا تهیه و تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *