تاریخ امروزیکشنبه , ۱۱ آبان ۱۳۹۹
Cylinder head gasket

واشر سرسیلندر چیست و چرا می‌سوزد؟

مهم نیست که ماشین شما مدل روز باشد یا اینکه سال‌ها از زمان ساخت آن گذشته. به هر صورت امکان دارد که واشر سرسیلندر شما دچار مشکل شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مکانیک به شما بگویید خودروی شما واشر زده یا واشر سرسیلندر آن سوخته است. شاید ابتدا تصور ما از سوختن واشر سرسیلندر ، سوختگی با آتش باشد. انگار که آتش گرفته و کاملا سوخته. اصلا سوختن واشر سرسیلندر به چه معناست؟ یا اینکه چطور می‌توان در کارشناسی خودرو متوجه شد که واشر سرسیلندر خودرو در معرض سوختن است؟ با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره واشر سرسیلندر بدانید.

واشر سرسیلندر چیست؟

خب منظور از واشر چیست؟ واشر قطعه‌ای است که بسین دو قطعه دیگر قرار می‌گیرد تا یک فاصله استاندارد ایجاد کند. باید بدانید که موتور خودرو از دو بخش مختلف تشکیل شده. بخش اول سرسیلندر و بخش دوم پوسته سیلندر نام دارد. پوسته سیلندر جایی است که درون آن پیستون‌ها حرکت می‌کنند. اما درون سرسیلندر، سوپاپ‌ها حرکت دارند و احتراق موتور در این قسمت شکل می‌گیرد. آب رادیاتور دور محل تلاقی این دو قسمت گردش دارد. همچنین برای روان کردن حرکت پیستون‌ها در محفظه سیلندر، روغن موتور نقش کلیدی را ایفا می‌کند.

اما هر کاری که کنیم، دو قطعه فلزی را نمی‌توان با پیچ و مهره با آب بندی به هم متصل کرد. برای آب بندی این دو قطعه یا باید آنها را به هم جوش داد، یا یک واشر آب بندی بین آنها قرار دهیم. واشر سرسیلندر دقیقا همان واشری است که برای آب بندی محل اتصال این دو قطعه فلزی به هم استفاده می‌شود. این واشر دو وظیفه مهم دارد. اول از همه اجازه نفوذ آب رادیاتور به محفظه احتراق را نمی‌دهد و دوم اینکه بین سوپاپ‌ها و محفظه احتراق فاصله‌ای استاندارد ایجاد می‌کند تا گرما به آن آسیب وارد نکند.

سوختن واشر سرسیلندر به چه معناست؟

خب تا به اینجای کار قطعا اطلاعات لازم و کافی در مورد واشر سرسیلندر پیدا کردید. حالا دقیقا می‌‌دانید که واشر سرسیلندر چیست و چه کاربردی دارد. اما حالا این سوال در ذهن ما ایجاد می‌شود که سوختن واشر سرسیلندر چه معنایی می‌دهد؟ آیا واشر به صورت کامل آتش می‌گیرید؟ اصلا واشر زدن در خودرو به چه معناست؟ یا اینکه چه زمانی می‌گویند خودرو آب و روغن قاطی کرده؟

واشر سرسیلندر از سه لایه مختلف تشکیل شده. لایه مرکزی از فلزی مقاوم ساخته شده است. اما دو لایه بالایی و پایینی، کامپوزیتی مقاوم در برابر حرارت هستند. در حقیقت واشر سیلندر به عنوان یک عایق حرارتی عمل می‌کند. اما این واشر کاملا یک قطعه مصرفی است. بر اثر مرور زمان و گرمای بیش از حد موتور، این کامپوزیت مقاوم در برابر حرارت، خاصیت خود را از دست می‌دهد. زمانی که این اتفاق بیافتد، لایه محافظ از بین رفته و واشر به صورت کامل آب می‌شود.

ایجاد هر گونه خلل در واشر سرسیلندر، باعث نفوذ آب به محفظه احتراق می‌گردد. در این هنگام خودرو جوش می‌آورد و آب رادیاتور به تدریج داخل محفظه احتراق تبخیر می‌شود. این تمام فرآیند سوختن واشر سرسیلندر بود. پس در نتیجه گرمای موتور عامل اصلی سوختن واشر سرسیلندر است.

علائم سوختن واشر سرسیلندر چیست؟

Cylinder head gasket failure

                  سوختن واشر سرسیلندر

خب برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، پیش از هرچیز باید بدانیم که چه زمانی خودروی ما دچار سوختگی واشر سرسیلندر شده است. یکی از رایج‌ترین علائم سوختن واشر سرسیلندر، سفید یا خاکستری شدن دود اگزوز آن است. زمانی که آب وارد محفظه احتراق موتور شود، همراه با بنزین سوخته و از اگزوز خارج می‌شود. دود سفید یا خاکستری نیز همان بخار آب است که همراه با دود خودرو بیرون می‌آید.

البته گاهی رانندگان، دود سفیدی که حاصل از سردی موتور در زمستان است را با این علامت اشتباه می‌گیرند. دود صبح‌گاهی و در هنگام سردی موتور داخل فصل زمستان کاملا طبیعی است و نشانه بدی نیست. اما اگر حتی ساعت‌ها بعد از روشن بودن موتور، هنوز هم دود سفید همراه شماست، یعنی قطعا واشر شما سوخته.

یکی دیگر از علائم مهم سوختن واشر سرسیلندر، کم کردن آب رادیاتور است. گاهی امکان دارد به دلیل نشتی شلنگ‌ها یا سوراخ بودن خود رادیاتور، آب ماشین کم شود. اما اگر بی هیچ دلیل، آب خودرو بارها و بارها در طول یک هفته کم می‌شود، یعنی حداقل قسمتی از واشر سرسیلندر آسیب دیده و آب وارد محفظه احتراق شده و تبخیر می‌شود.

از طرفی آسیب وارد شدن به واشر سرسیلندر باعث کاهش ضخامت آن می‌شود. به همین دلیل سرسیلندر در معرض حرارت بیشتری قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود که دمای آّب بسیار بالا رود.

پس اگر این علائم را در خودروی خود مشاهده کردید، حتما به مکانیک مراجعه نمایید.

چه کار کنیم واشر سرسیلندر ما عمر بیشتری داشته باشد؟

خب شاید از خودتان بپرسید که چطور می‌شود جلوی سوختگی واشر سرسیلندر را گرفت؟ در درجه اول باید این را بدانید که سوختن واشر سرسیلندر در خودرو کاملا طبیعی است. همانطور که خودروی شما لنت ترمز یا لاستیک را مصرف می‌کند، به مرور زمان واشر سرسیلندر را نیز خراب خواهد کرد.

اما با چند ترفند می‌توان عمر واشر را بیشتر نمود. در درجه اول بهتر است همیشه از بابت سیستم خنک کننده خودرو اطمینان حاصل کنیم. برای این کار می‌توانید ماهی یک بار، زمانی که موتور خودرو گرم است، لوله‌های آب را در زمان روشن بودن خودرو با دست فشار دهید. با فشار دادن لوله‌ها، باید متوجه جریان آب در آن شوید. اگر جریان آب را حس نکردید یا جریان آب ضعیف بود، نشان دهنده ضعف گردش آب در موتور است و باید حتما آن را رفع نمایید.

آب موتور خودرو را حداقل یک روز در میان چک کنید. گاهی ممکن است نشتی کوچک باعث خالی شدن آب رادیاتور و در نتیجه سوختن واشر شود. ترجیحا هم بهتر است از آب مخصوص رادیاتور استفاده نمایید. همچنین وضعیت کارکرد فن موتور خودروی خود را همیشه بررسی نمایید. بهتر است ماهی یک بار، وضعیت فن‌ها را نیز بررسی کنید. اجازه دهید خودرو گرم شود و منتظر روشن شدن فن باشید. فن دوم یا دور دوم فن نیز باید با روشن شدن کولر، روشن شود.

یکی از راه‌کار‌های کلیدی برای بالا بردن عمر واشر، تعویض ترموستات است. این کار را می‌توان یک راه مخفی برای بهبود عملکرد موتور در دمای پایین نیز دانست. ترموستات همان قطعه‌ای است که دمای آب را می‌خواند و در یک دمای معین، فن موتور را روشن می‌کند. اگر یک ترموستات با دمای پایین‌تر روی ماشین خود نصب کنید، به این ترتیب فن در دمای پایین‌تری شروع به کار می‌کند و اجازه نمی‌دهد گرمای موتور زیاد شود. با این راه‌‌کارها می‌توانید عمر واشر خود را افزایش دهید.

چگونه در کارشناسی خودرو می‌توانیم سلامت واشر سرسیلندر را بررسی کنیم

خب یکی از مسائلی که باید در کارشناسی خودرو به آن پرداخت، بررسی سلامت واشر سرسیلندر است. اما چطور می‌شود این موضوع را دریافت؟ در حقیقت تنها کاری که می‌توان کرد، بررسی وضعیت دمای ماشین است. اگر برایتان مقدور باشد، بهتر است از خودرو داخل سربالایی سواری بگیرید. ترجیحا کولر را هم روشن کنید تا فشار مضاعفی به موتور وارد شود. اگر دما بیش از حد بالا رفت، باید وضعیت فن بررسی شود. اگر فن عملکرد مناسبی داشته باشد، احتمال ضعیف بودن واشر سرسیلندر وجود دارد.

اگر امکان دارد که در مدت قول‌نامه، حداقل یک روز خودرو به صورت امانت پیش شما باشد، می‌توانید کم کردن آب را نیز بررسی کنید. البته همیشه بارزترین علامت خرابی واشر، دود سفید خودرو است. حتما رنگ دود را بررسی کنید تا متوجه سلامت واشر سرسیلندر شوید. البته زمانی دود سفید از اگزوز خارج می‌شود که سرسیلندر کاملا سوخته باشد. همچنین در این موارد اگر درب رادیاتور را باز کنید، آب همانند فواره بیرون می‌زند. اما با بررسی گرمای بیش از حد موتور، می‌تون به ضعیف شدن واشر نیز پی برد.

خب تقریبا همه چیز را در مورد واشر سرسیلندر می‌دانید. آیا تا به حال دچار سوختگی واشر سرسیلندر شده‌اید؟ اگر اینطور است، چطور آن را تشخیص دادید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید!

مطالب این وب سایت توسط آژانس تخصصی فرامحتوا تهیه و تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *