تاریخ امروزیکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
داغ کردن خودرو

چرا موتور خودرو داغ می‌کند؟ | بالا رفتن آمپر آب

داغ کردن خودرو یک خبر بسیار بد است. زمانی که آمپر آب خودرو بالا می‌رود، همه ما از این مساله می‌ترسیم و سریعا خودرو را خاموش می‌کنیم. در تابستان این مساله بیشتر بروز پیدا می‌کند و شاهد بالا رفتن آمپر اب خودرو هستیم اما آیا در مورد دلایل داغ کردن خودرو خودتان اطلاع دارید؟ زمانی که آمپر آب خودرو بالا می‌رود، احتما سوختن واشر سر سیلندر نیز وجود دارد. سوختن واشر سرسیلندر اصلا چیزی نیست که هیچ راننده‌ای بخواهد. با گران شدن لوازم یدکی خودرو و دستمزد مکانیک‌ها، تعویض واشر سرسیلندر می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد. به همین خاطر، باید با دلایل بالا رفتن آمپر آب خودرو خود آشنا شوید تا از سوختن واشر سرسیلندر جلوگیری کنید. در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل شما را با دلایل داغ کردن خودرو و دلایل بالا رفتن آمپر آب آشنا کنیم. حتما به یاد داشته باشید که بالا رفتن آمپر آب بسیار خطرناک است و می‌تواند شما را درگیر مشکلات زیادی کند. پس حتما آن را جدی بگیرید.

دلایل داغ کردن خودرو و دلایل بالا رفتن آمپر آب

دلایل داغ کردن خودرو

بالا رفتن آمپر آب خودرو دقیقا همانند یک درد در بدن می‌باشد که نشان دهنده بروز یک مشکل است. این یعنی بالا رفتن آمپر آب خودرو نشان می‌دهد که یک قسمت از موتور خودرو به خوبی عمل نمی‌کند و باید مشکل را پیش از بروز اتفاقات ناخوشآیند، رفع کنید.

نشتی آب

یکی از رایج‌ترین دلایل داغ کردن خودرو، نشتی آب رادیاتور یا هر قسمت از سیستم گردش آب خودرو است. زمانی که به هر دلیلی، آب از سیستم گردش خود نشتی پیدا کند، موتور داغ می‌شود و حرارت آن افزایش پیدا خواهد کرد. در بسیاری از مواقع، ممکن است راننده با سهل انگاری، درب رادیاتور را به خوبی نسبته باشد و آب از کنار آن بیرون زده است. اگر درب رادیاتور را چک کردید و کاملا بدون نشتی بود، باید به دنبال نشتی بر روی لوله‌ها یا رادیاتور بگردید. گاهی مواقع، نشتی آب از رادیاتور کولر یا رادیاتور بخاری نیز صورت می‌گیرد. اگر با بررسی ظاهری قادر نبودید نشتی را پیدا کنید و در عین حال شاهد کم شدن آب رادیاتور در روزهای متوالی بودید، بهتر است به مکانیک مراجعه کنید و مراتب را اعلام کنید. مکانیک می‌تواند نشتی را پیدا کند و پیش از اینکه بالا رفتن دمای ماشین به موتور آن آسیب بزند، مشکل را حل نماید.

نازک شدن واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر یک لایه عایق بین محفظه احتراق و سرسیلندر محسوب می‌شود. زمانی که این واشر نازک شده باشد یا حتی پس از چندین بار تعویض واشر سر سیلندر و تراش آن، قطر سرسیلندر کاهش پیدا کرده باشد، سوپاپ‌ها در فاصله کمی نسبت به محفظه احتراق قرار می‌گیرند و به این ترتیب موتور سریعا گرم می‌شود. در این مواقع، باید سرسیلندر تعویض شود و یک سرسیلندر تازه بر روی موتور نصب کنید. اما در موارد، برای کاهش هزینه‌ها، به جای یک واشر سرسیلندر، از دو واشر روی هم استفاده می‌کنند تا فاصله بیشتری بین محفظه احتراق و سر سیلندر به وجود بیاید.

خرابی ترموستات

ترموستات قطعه‌ای است که میزان حرارت خودرو را نشان می‌دهد. زمانی که ترموستات آسیب دیده باشد، نمی‌تواند حرارت را به خوبی تشخیص دهد و فرمان شروع حرکت فن‌های رادیاتور را صادر کند. به همین خاطر، زمانی که موتور خیلی داغ شده باشد فرمان شروع حرکت فن صادر می‌شود و به همین خاطر موتور داغ می‌کند. در این مواقع، باید ترموستات را به صورت کامل تعویض کنید تا مشکل مرتفع گردد.

مشکل در عملکرد فن رادیاتور

در بسیاری از مواقع، فن به دلایل مختلف از کار می‌افتد. یکی از عمده‌ترین دلایل از کار افتادن فن خودرو، خرابی فیوز مربوطه یا رله آن است. اگر فن شما در دور اول یا حتی دور دوم آسیب دیده باشد، در این صورت موتور داغ می‌کند و نمی‌تواند به خوبی دمای موتور را کاهش دهد. تست کردن وضعیت فن بسیار ساده است. باید اجازه دهید تا موتور گرم شود. در اکثر مواقع، زمانی که دما به نیمه راه برسد، فن باید عمل کند. اگر اینطور نباشد، یعنی فن دچار مشکل شده و باید از یک باطری ساز و متخصص برق خودرو کمک بگیرید. همچنین اگر چراغ دینام خودرو پشت آمپر روشن شود، یعنی دینام باتری را شارژ نمی‌کند. در این حال، فن تا زمانی که باتری شارژ دارد عمل می‌کند و پس از آن، از حرکت می‌ایستد. در چنین حالتی نیز موتور داغ می‌کند.

خرابی رادیاتور یا کثیفی آن

در بسیاری از مواقع، رسوبات آب در لایه‌های مختلف رادیاتور رسوب می‌کنند و اجازه حرکت به آب را نمی‌دهند. در چنین مواقعی، آب به خوبی حرکت نمی‌کند و نمی‌تواند دما را کاهش دهد. اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داد، باید از یک مکانیک متخصص بخواهید تا رادیاتور را به صورت کامل باز کند و آن را شستشو دهد. این کار باید با مواد رسوب زدا انجام شود تا هرگونه رسوب، جرم و کثیفی از رادیاتور خارج شود.

خوانندگان این مطلب، مطالب زیر را هم خوانده‌اند:
چه لنت ترمزی خریداری کنیم؟
همه چیز در مورد فرمان و ترمز الکتریکی
عملکرد نامناسب ترمز خودرو چه دلیلی دارد؟

 

منابع

https://worldclassautoservice.com/common-causes-of-overheating-and-what-to-do-about-it

مطالب این وب سایت توسط آژانس تخصصی فرامحتوا تهیه و تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *